Zespół Szkół Nr 2 w Pabianicach

Wyspecjalizowana kadra

Nauczyciele ciągle podnoszą swój warsztat wiedzy, dbają o dobro uczniów oraz o atmosferę panującą w szkole.

Profesjonalne pracownie

Szkoła została wyposażona w profesjonalne sale z nowoczesnym sprzętem komputerowym i graficznym. Ponadto jako jedyna szkoła w powiecie posiadamy pracownię 3D.

Wysoki poziom kształcenia

Dbamy o wysoki poziom edukacji w naszej placówce. Od wielu lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w różnorodnych konkursach i turniejach międzyszkolnych, miejskich, wojewódzkich, a także ogólnopolskich.

O szkole

Nasza szkoła działa od 1946 roku początkowo jako Gimnazjum Pabianickiej Spółki Akcyjnej Przemysłu Chemicznego. Pan Leopold Pawłowski tworzył szkołę niemal z niczego. Dzięki wieloletniej pracy kadry, jak i uczniów obecnie funkcjonujemy, jako Zespół Szkół nr 2 im. prof. Janusza Groszkowskiego i osiągamy liczne sukcesy w nauce, sporcie, jak i na innych płaszczyznach.

Technikum:

Liceum: